Iskanje partnerjev sedaj omogoča bolj napredno iskanje, kjer lahko navedemo natančnejše pogoje za iskanje. Možnost je dostopna preko povezave “Napredno iskanje”. V prvem stolpcu je potrebno izbrati iskalni kriterij, v drug stolpec pa vpisati ali izbrati iskano vrednost.
Za lažjo uporabo še naslednji nasveti :
- recimo, da nas zanimajo vsi partnerji, ki imajo status “Potencialen” ali “Priložnost”. Za ta primer vnesemo dva iskalna kriterija tipa “Status” in z vrednostima “Potencial” oz. “Priložnost”.
Podobno pravilo velja skoraj za vse iskalne kriterije – če vnesemo več vrednosti istega kriterija, se med njimi upošteva pogoj tipa ALI. - razlika med “Status” in “Zadnji status”. Zadnji status pomeni, da iščemo zgolj partnerje, ki imajo zadnji status določeno vrednost. V primeru izbire “Status”, pa iščemo po celotni zgodovini spreminjanja statusa tega partnerja. Podobno velja za Aktivnost in Prodajni kanal.
- Prosti tekst deluje enako kot iskanje s pomočjo iskalnega polja v seznamih. To pomeni, da se iskanje izvaja po vseh podatkih uporabnika. Možnost je zelo uporabna za primere, ko si določene partnerje označimo s pomočjo besed v opisu aktivnost.